Doprava

Jaké doručení zvolit - výdejnu Zásilkovny nebo PPL přímo na adresu?


Zásilkovna je levnější způsob dodání do některé z poboček - výdejen Zásilkovny. Maximální váha zásilky je 5 kg včetně obalů. Zásilkovna umožňuje vyzvednutí na nejbližší výdejně Zásilkovny v době, kdy máte čas, proto vybírejte takovou pobočku zásilkovny, která je nejen blízko, ale má i otvírací dobu, která vám bude vyhovovat. Pozor, těsně před Vánoci (cca posledních 10 dnů před Vánoci) se může stát, že vámi zvolená kamenná výdejna Zásilkovny bude plná a nebude přijímat další zásilky. V takovém případě Zásilkovna sama zvolí jiné nejbližší výdejní místo než jste si vybrali. A toto nové výdejní místo bude mít jinou otvírací dobu, než to původní, které jste zvolili při objednání. Tuto změnu výdejného místa nemůžeme u Zásilkovnu ovlivnit. Proto si dobře rozmyslete, zda zvolíte jako dopravce Zásilkovnu nebo PPL přimo na adresu. Také se při výdeji před koncem roku připravte na frontu. Doporučujeme vyzvedávat cca hodinu po otevření konkrétní zásilkovny. To už jsou první nedočkavci pryč. Obvykle bývá na výdejnách nejlepší doba s nejmenší frontou dopoledne kolem 9-10 hodiny. Kolem poledne si chodí pro zásilky lidé v době polední přestávky a odpoledne už je to skoro jedno, fronta. Počítejte, že si možná chvilku vystojíte. Doba uložení zásilek na Zásilkovně se bude s blížícím se koncem roku zkracovat, tak prosím neotálejte s vyzvednutím. Zkracování doby uložení má vliv na větší rotaci zásilek a tím pádem lépe využije kapacitu výdejních míst. V den konce úložní doby už se vám nemusí podařit vyzvednout, protože řidič, který sváží a rozváží do Zásilkoven zásilky, jezdí během dne. Když se stane, že se nám zásilka vrátí, my vám ji znovu pošleme, ale podruhé připočteme další dopravu k ceně. Zásilkovna je levnější způsob přepravy, ale musíte tomu jít trochu naproti.


Ceny bezpečné dopravy včetně obalu Zásilkovnou:

Zásilkovna - výdejna v rámci ČR (max 5 kg) - 108 Kč    zobrazit odběrná místa zásilkovny

Zásilkovna - výdejna v rámci SR (max 5 kg) - 125 Kč (5 EUR)


PPL je dodání přímo k zákazníkovi, proto stojí více. Je také primárně určena pro všechny těžší zásilky od 5 kg do 31 kg. Balíková služba PPL je určena pro zásilky, které si na doručovací adrese můžete převzít osobně, to znamená, že byste na této adrese měli být během dne k zastižení. Používáme způsob zásilek PPL PRIVATE, kdy vám přijde e-mail při odeslání zásilky s trackingem a pak se SMS v den doručení. Pokud nebudete na adrese doručení k zastižení, předá řidič zásilku na nejbližší pobočku - výdejnu PPL PARCEL SHOP a pak vám přijde info o doručení na Parcel shop. To jsou podobné výdejny jako Zásilkovny, obvykle obchody, trafiky, služby, kde zároveň vydávají balíky. Někdy jsou dokonce stejné obchody Parcel shopem a Zásilkovnou zároveň. Pokud to nastane, vyzvedněte zásilku ideálně dopoledne kolem 9 hodiny, spíš se tak vyhnete frontám.Tento rok bude díky koronaviru koncem roku asi dost napnutý pro všechny přepravce, tak se rozhodně nedožadujte doručení na přesný čas. Služba PPL ani jiné cenově srovnatelné balíkové služby takovou službu na čas přesně nenabízí ani během roku. Každý řidič má naplánovanou “smyčku" míst, v autě stovky balíků a den má jen 24 hodin. Mějte prosím pochopení, řidiči pro vás dělají maximum možného, pracují často 12-16 hodin denně a často ve stresu.


Ceny bezpečné dopravy včetně obalu zásilek PPL private přímo na adresu:

PPL zásilka v rámci ČR (max 31 kg) - 150 Kč

PPL zásilka v rámci SR (max 20 kg) - 275 Kč


Osobní převzetí. Osobní převzetí je možné domluvit předem pro firemní a reklamní kalendáře nad 50 ks. V době koronaviru jsme pro vás snížili cenu bezpečného zabalení a nejlevnější přepravy 1 balíku do 5 kg Zásilkovnou na 108 Kč vč. DPH. Zásilkovny jsou otevřené s různou otevírací dobou (některé i večer, případně SO, NE). Pokud můžete, tak doporučujeme vyzvedávat ze Zásilkovny kolem 9-10 hod. dopoledne, kdy bývá v zásilkovnách nejméně zákazníků. Děkujeme Vám za pochopení. Jednotlivé kusové objednávky do 50 ks kalendářů nebudeme vydávat osobně, ale pouze bezpečně zasílat Zásilkovnou nebo balíkovou službou PPL.


Všechny uvedené ceny bezpečné přepravy jsou uvedeny v Kč včetně 21% DPH. Tyto ceny zahrnují všechny náklady na dopravu včetně ceny pevného obalu (22 Kč) a také mýtné a palivové příplatky přepravců. Vlastní manipulaci a balení navíc do ceny přepravy neúčtujeme.


Pokud bude při převzetí zásilky obal porušený, zničený, zmačkaný, potrhaný, mokrý…. udělejte přímo při převzetí s řidičem nebo pracovníkem zásilkové služby tzv. škodní zápis nebo zapište výhrady do potvrzení o převzetí a udělejte si fotografie mobilem hned při převzetí zásilky pro pozdější vyřešení reklamace přepravy.


Zhotovitel si vyhrazuje právo cenu dopravy upravit s ohledem na množství a váhu objednaných kalendářů. Pokud bude ve skutečnosti potřeba více balíkových zásilek nebo případně paletovou zásilku nad 100 kg, tak se cena úměrně tomu upraví na dokladu podle skutečných nákladů přepravy, manipulace a doplatek ceny za dopravu bude dobírkou s avízem předem.

Používáme cookies, které nám umožňují poskytovat pro Vás lepší služby. Na kontrolu cookies ve Vašem počítači můžete použít tento online nástroj.