Doprava

Jaké doručení zvolit - výdejnu Zásilkovny nebo PPL přímo na adresu?


Zásilkovna je levnější způsob dodání do některé z poboček - výdejen Zásilkovny. Maximální váha zásilky je 9,9 kg včetně obalů. Zásilkovna umožňuje vyzvednutí na nejbližší výdejně Zásilkovny v době, kdy máte čas, proto vybírejte takovou pobočku zásilkovny, která je nejen blízko, ale má i otvírací dobu, která vám bude vyhovovat. Při výdeji se teď před koncem roku připravte na frontu. Doporučujeme vyzvedávat cca hodinu po otevření konkrétní zásilkovny. To už jsou první nedočkavci pryč. Obvykle bývá na výdejnách nejlepší doba s nejmenší frontou dopoledne kolem 9-10 hodiny. Kolem poledne si chodí pro zásilky lidé v době polední přestávky a odpoledne už je to skoro jedno, fronta. Počítejte, že si možná chvilku vystojíte. Doba uložení zásilek na Zásilkovně se bude s blížícím se koncem roku zkracovat, tak prosím neotálejte s vyzvednutím. Zkracování doby uložení má vliv na větší rotaci zásilek a tím pádem lépe využije kapacitu výdejních míst. V den konce úložní doby už se vám nemusí podařit vyzvednout, protože řidič, který sváží a rozváží do Zásilkoven zásilky, jezdí během dne. Když se stane, že se nám zásilka vrátí, my vám ji znovu pošleme, ale podruhé připočteme další dopravu k ceně. Některé Zásilkovny budou mít tak jako v minulých letech omezený příjem zásilek nebo úplně zavřeno, takže když to nastane ve vašem případě, spojíme se s Vámi a e-mailem domluvíme jinou, Vám blízkou a funkční výdejnu Zásilkovny nebo možnost dodání zásilky službou PPL.


Ceny balného a dopravy Zásilkovnou:

Zásilkovna - výdejna v rámci ČR (max 9.9 kg) - 127 Kč    zobrazit odběrná místa zásilkovny

Zásilkovna - výdejna v rámci SR (max 9.9 kg) - 190 Kč


PPL je dodání přímo k zákazníkovi, proto stojí více. Je také primárně určena pro těžší zásilky od 10 kg do 31 kg. Balíková služba PPL je určena pro zásilky, které si na doručovací adrese můžete převzít osobně, to znamená, že byste na této adrese měli být během dne k zastižení. Používáme způsob zásilek PPL PRIVATE, kdy vám přijde e-mail při odeslání zásilky s trackingem a pak se SMS v den doručení. Pokud nebudete na adrese doručení k zastižení, předá řidič zásilku na nejbližší pobočku - výdejnu PPL PARCEL SHOP a pak vám přijde info o doručení na Parcel shop. To jsou podobné výdejny jako Zásilkovny, obvykle obchody, trafiky, služby, kde zároveň vydávají balíky. Někdy jsou dokonce stejné obchody Parcel shopem a Zásilkovnou zároveň. Pokud to nastane, vyzvedněte zásilku ideálně dopoledne kolem 9 hodiny, spíš se tak vyhnete frontám.Tento rok bude díky koronaviru koncem roku asi dost napnutý pro všechny přepravce, tak se rozhodně nedožadujte doručení na přesný čas. Služba PPL ani jiné cenově srovnatelné balíkové služby takovou službu na čas přesně nenabízí ani během roku. Každý řidič má naplánovanou “smyčku" míst, v autě stovky balíků a den má jen 24 hodin. Mějte prosím pochopení, řidiči pro vás dělají maximum možného, pracují často 12-16 hodin denně a často ve stresu.


Ceny balného a dopravy zásilek PPL private přímo na adresu:

PPL zásilka v rámci ČR (max 31 kg) - 150 Kč

PPL zásilka v rámci SR (max 31 kg) - 330 Kč


Osobní převzetí v době koronaviru je aktuálně v době koronaviru omezeno. Osobní převzetí je možné domluvit pouze pro firemní a reklamní kalendáře nad 50 ks. V době koronaviru jsme pro vás do 24.11. snížili cenu bezpečného zabalení a nejlevnější přepravy 1 balíku do 9,9 kg Zásilkovnou na 127 Kč vč. DPH. Zásilkovny jsou otevřené s různou otevírací dobou (některé i večer, případně SO, NE). Pokud můžete, tak doporučujeme vyzvedávat ze Zásilkovny kolem 9-10 hod. dopoledne, kdy bývá v zásilkovnách nejméně zákazníků. Děkujeme Vám za pochopení. Informujte se o nejlepší času na vyzvednutí předem, když vyzvedáváte jiné “dárky” a zásilky v konkrétní výdejním místě Zásilkovny, ochotně vám poradí.


Všechny ceny balného a přepravy jsou uvedeny v Kč včetně 21% DPH.


Zhotovitel si vyhrazuje právo cenu dopravy upravit s ohledem na množství a váhu objednaných kalendářů. Pokud bude ve skutečnosti potřeba více balíkových zásilek nebo případně paletovou zásilku nad 100 kg, tak se cena úměrně tomu upraví na dokladu podle skutečných nákladů přepravy, manipulace a doplatek ceny za dopravu bude dobírkou s avízem předem.

Cena služby zásilkovými službami zahrnuje nejen dopravu, ale i manipulaci a balné pro bezpečné zabalení a přepravu kalendářů k zákazníkovi. Pokud bude při převzetí zásilky obal porušený, zničený, zmačkaný, potrhaný, mokrý…. udělejte přímo při převzetí s řidičem nebo pracovníkem zásilkové služby tzv. škodní zápis nebo zapište výhrady do potvrzení o převzetí a udělejte si fotografie mobilem hned při převzetí zásilky pro pozdější vyřešení reklamace přepravy.