Máte fotky na výšku nebo na šířku? Máte kvalitní fotky nebo menší fotky z mobilu?

Přečtěte si toto doporučení jaké kalendáře a z jakých fotek nejlépe vytvoříte.

Připravte si fotografie ve formátu JPEG (.jpg, .jpeg) v dostatečné kvalitě a rozlišení. Barevný režim RGB (sRGB, barevná hloubka 8 bitů). Maximální velikost jednoho souboru nesmí přesáhnout 15MB. Obrázky s nedostatečnou kvalitou se Vám po nahrání a vložení na místo označí symboly nebo v pravém horním rohu.

Aplikace Barevnyrok.cz nepracuje s formáty TIF, PNG, BMP, RAW, PSD, TGA. Takové formáty si sami převeďte na formát JPEG (.jpg, jpeg) opět v barevném režimu RGB.

Asi chápete, že z méně kvalitních fotek focených při nízké světelnosti a v nižším rozlišení z mobilu hezký nástěnný kalendář A3 neuděláte. Z malých fotografií zvětšených na velký formát bude přes viditelné upozornění vykřičníkem v trojúhelníku vidět "kostičky" - tedy jednotlivé tiskové body fotografie - pixely a to by nebyl hezký pohled. Pokud Vám při tvorbě kalendáře vyskakuje přes vložený obrázek červený trojúhelník () , pak výslovně nedoporučujeme takový obrázek - fotografii použít, protože se dočkáte rozpixlovaného (kostičkovaného) obrazu. Žlutý trojúhelník Vás upozorňuje na potřebu změny za jiný kvalitnější obrázek, protože obrázek se žlutým trojúhelníkem () bude viditelně neostrý, ale například v obrázku krajiny se pixely lépe ztratí než u fotky detailu s viditelnými vlasy a detaily obličeje.

Záleží jak Váš mobil nebo fotoaparát fotí a jaké komprimované obrázky použijete. Kontrola kvality obrázků a upozornění na kvalitu s červeným nebo žlutým trojúhelníkem funguje dobře. Stačí respektovat doporučení. Na "koukatelný" nástěnný kalendář A3 potřebujete fotky s velikostí minimálně od 8 megapixelů, lépe 12 nebo na kvalitní ostré fotky od 16 a více megapixelů.

Pokud máte málo, ale kvalitních fotek od 12 megapixelů a více v počtu cca 12-15 ks, tak zvolte nástěnný kalendář A3. Volbu na šířku nebo výšku přizpůsobte fotografiím (na výšku nebo na šířku).

Pokud máte alespoň 28-30 fotek na šířku, doporučujeme cenově výhodný stolní dvoutýdenní kalendář

A pokud máte 54 a více fotek na výšku nebo na šířku můžete si vybrat buď stolní týdenní A5 (fotky pořízené na výšku) nebo stolní týdenní podlouhlý (fotky orientované na šířku).

Pokud máte nedostatek kvalitních fotek vytvářejte zejména stolní kalendáře a fotky můžete v různých týdnech zopakovat.

Mám převážně fotky na šířku - doporučujeme použít na tvorbu nástěnných kalendářů na šířku a nebo pro cenově výhodný stolní kalendář dvoutýdenní podlouhlý (14 denní) a taky pro týdenní podlouhlý.

nebo

Mám převážně fotky na výšku - doporučujeme použít na tvorbu nástěnných kalendářů na výšku a nebo stolní kalendář týdenní formátu A5.


Stručná rekapitulace doporučení:

Nástěnné kalendáře A3 nebo A4 na šířku - využijete kvalitní fotky formátu na šířku.

Nástěnné kalendáře A3 a A4 na výšku - potřebujete kvalitní fotky pořízené na výšku.

Pro stolní dvoutýdenní (14 denní) podlouhlý kalendář - využijete nejlépe fotky na šířku, mohou být i menší.

Pro stolní týdenní A5 kalendář - využijete nejlépe fotky na výšku, mohou být i menší.

Pro stolní týdenní podlouhlý kalendář - využijete nejlépe fotky na šířku, mohou být menší.


Vždy respektujte upozornění na nízkou kvalitu v podobě žlutých nebo kritických červených vykřičníků přes obrázek a obrázek vyměňte za jiný kvalitnější.

Obrázky vkládejte na celou plochu strany a oddalujte nebo zvětšujte bez bílých pruhů na okrajích.

Používáme cookies, které nám umožňují poskytovat pro Vás lepší služby. Na kontrolu cookies ve Vašem počítači můžete použít tento online nástroj.